Auto pro mladého může být klidně i staršího data

Auto pro mladého může být klidně i staršího data

Ať už je to čerstvý osmnáctiletý mladý student či mladá studentka nebo i opožděný student autoškoly, všichni ocení své první auto. A to by nebylo první auto, kdyby to nebyl pořádný křáp. Ano, můžete synovi či dceři koupit nějaké zbrusu nové žihadlo, pokud na to máte peněžní prostředky, ale někdy se prostě poštěstí a máte možnost si doslova vzít zadarmo i ojetinu. A proč ne?
přízemní mrazíky.jpg
Takovou ojetou starou herku, která toho měla dost za sebou, si může student vzít a dělat s ní psí kusy, ohýbat spojku do všech směrů, brzdit zprudka a přidávat plyn klidně i z kopce dolů. Ať se stane cokoliv, vždycky je lepší, když se škrábne takové auto, které zažilo už nějaký ten pátek, než koupit naprosto nové auto, čerstvě vytrhnuté z výrobní linky, které bylo „škrábnuto“ nedopatřením při parkování hned druhý den.
modrá dodávka.jpg

Patří to k životu

Nechte dětičky, ať si také zkusí, jaké to je řídit pořádnou šunku. Na rychlá a dobrá auta bude ještě času dost, přeci jen mají před sebou tolik let. Takže těch pár let určitě přežijí v něčem starším. Kdo by také nepřežil? Přeci jen to patří k mládí. Cesta za vodou nebo za koncertem, přátelé na sedadlech a pořádný „letní chill“ – tomu se alespoň říká idylka! A ať už jste vyrůstali za minulého režimu, za tohoto, vždycky vás rozesměje i posmutní vaše první vzpomínky na váš ojetý vůz, kde nešly ani pořádně zavřít dveře.
auto mustang.jpg

Hlavně se čerstvý absolvent autoškoly cítí lépe

Hlavně pokud ví, že víc už tomu udělat nejde. Člověk je poté klidnější a mnohem rychleji se naučí s autem manipulovat i s citem, zatímco řídit s dražším může být pořádné peklo pro začátečníka, u jehož řízení si neodpočine, protože musí neustále dávat pozor, aby náhodou něco nepokazil. Novější auta jsou citlivější na špatné zacházení, zatímco starší můžete klidně pořádně prásknout bičem a nic se nestane. A to je přesně to nejlepší pro každého, kdo se potřebuje nejprve pořádně vyjezdit.