Cestování po Česku

Cestování po Česku

V dnešní době můžeme cestovat kamkoliv. Může to být autem, autobusem, vlakem, stopem, letadlem či lodí. Máme na výběr z tolika možností, jak se do neskutečně mnoha destinací dostat. Já se ale nechci bavit o Africe, Francii atd. Chtěla bych se spíše zaměřit na naší překrásnou zemi, která je plná přírody, památek, luxusních ubytování, restaurací a mnoho dalšího. Když se někoho zeptáte, jestli preferuje spíše Česko nebo zahraničí, tak vám pravděpodobně odpoví, že zahraničí. Jenže zahraničí není často levná záležitost, pokud už nemáte nějaké svoje typy a triky. Někdo by například rád cestoval, ale má strach z letadel. Pojďme tedy přejít na cestování po Česku.

cestování

V každém kraji najdete mnoho překrásné přírody, památek UNESCO, mnoho zážitků i vyhlášených restaurací. Co se týče ubytování, máte na výběr z mnoha možností. Buďto se ubytujete v penzionu, v hotelu, v nějakém kempu, ať už v chatce či ve stanu nebo karavanu, ale také s přáteli můžete využít různých nabídek na pronájem chat a chalup, kde si ji buďto pronajmete na víkend nebo na celý týden. Je důležité si říct, za čím vlastně jedete. Buďto si řeknete, že jedete za památkami a poznáním, takže denně nachodíte mnoho kilometrů, projdete všemožná zákoutí míst a poznáte mnoho zajímavostí. Půjčíte si kola nebo brusle, vystoupáte na různé hory a kopce. Nebo jedete pouze za odpočinkem a chcete nějaké lepší ubytování, které bude mít například wellness nebo dokonce na pokoji vířivku. Chcete tak mít i v blízkosti nějaké kino, nákupní zónu a hlavně restaurace. Nebo můžete navštívit i lázeňská města jako jsou například Luhačovice.

cestování

Dále záleží, kam byste chtěli vyrazit. Pokud hledáte více tepla, klid, krásnou přírodu a nějaké to víno, tak rozhodně musíte navštívit Moravu. Pokud naopak vám nevadí trochu chladnější prostředí, kde je také klid, tak Jeseníky, Krkonoše a mnoho podobných míst budou pro vás rájem. Pokud hledáte krásná města s historií, tak to jsou jednoznačně krajská města a především Karlovy Vary. Pokud potřebujete opravdu hodně přírody, tak není pochyb, že by vás nezaujala Šumava či samotné Jižní Čechy. V Česku taky najdete mnoho rozhleden a vyhlídek, ze kterých ten výhled stojí opravdu za to. 

Co tedy preferujete vy a kam se třeba rádi vracíte?