Jak se zbavit Pisivek

Jak se zbavit Pisivek

Co je to vlastně Pisivka? Pokud se vyskytují ve velkých počtech, mohou způsobit alergie. Prachové vši se objevují uvnitř místností a lze je nalézt hlavně na podlaze, na stolech, skříních a polích. Jsou velké mezi 1 až 2 milimetry a mají světlé tělo. Prachové vši se živí plísní, houbami a spory. Hlavní příčinou výskytu prachových vší je vlhkost: obzvláště v ne zcela vysušených nových budovách jsou běžné. Ale i v místnostech s vysokou vlhkostí, jako jsou například koupelny nebo sklepy, se cítí dobře.

kapky vody

Jak se jich tedy zbavit? I když nejsou nutně nebezpečné pro lidi, chcete se jich rychle zbavit. Jsou nevzhledné a v nejhorším případě dokonce zamořují potraviny. Samotné prachové vši nejsou hlavním problémem, vyskytují se pouze jako vedlejší účinek příliš vlhkého vzduchu nebo plísně. Proto musíte bojovat proti těmto příčinám, abyste se zbavili pisivek v dlouhodobém horizontu:

 

  1. Zkontrolujte místnost, kde jste je našli, zda se tam neobjevila plíseň. Plíseň může způsobit velké škody a způsobit onemocnění, jako je astma, a proto byste se jí měli zbavit co nejdříve.
  2. Nejdůležitější, krokem v boji proti prachovým hmyzům je snížení vlhkosti v postižených oblastech. Pokud žijete v nové budově, problém se s největší pravděpodobností vyřeší, jakmile je stavba zcela suchá.

plíseň na zdi

Ať je vlhkost příliš vysoká, můžete se ujistit pomocí vlhkoměru. Normální vlhkost je mezi 40 – 60 procenty. Pokud je vyšší, můžete vyzkoušet různé domácí metody:

Větrat pravidelně a správně. Okno by nemělo být celý den v zimě otevřeno. Je lepší, když třikrát až čtyřikrát denně vyvětráte na deset minut. Okamžitě po sprchování nebo vaření vyvětrejte, abyste odstranili vodní páru. Pokud budete sušit prádlo doma, budete muset větrat častěji.

Rostliny v bytě zvyšují vlhkost. Takže pokud máte v obývacím pokoji hodně zelených rostlin, mohlo by to být důvodem přílišné vlhkosti.

Postavte do prostoru misku s rýží nebo se solí. Obě potraviny absorbují vlhkost z okolního vzduchu.

Při vaření použijte poklice. Tím se uvolňuje méně vodní páry.

Pokud žádný z výše uvedených tipů nepomůže, můžete vyzkoušet elektrický odvlhčovač.