Jak založit firmu s.r.o.? Zvolte správný směr

Jak založit firmu s.r.o.? Zvolte správný směr

Společnost s ručením omezeným je jednou z forem obchodní společnosti. Je nejrozšířenější formou podnikání v České republice. Společnost tohoto druhu může založit jeden či více společníků. Podstatné je, že společnost musí striktně obsahovat správné označení, kdy tak lze zvolit celý název, tj. společnost s ručením omezeným, nebo je možno využít zkratek s.r.o. či spol. s r.o.

start podnikání.jpg

Pozitivní je, že minimální vklad je pouhá jedna koruna. Z tohoto důvodu je založení této formy dostupné pro každého. Společnost je založena v okamžiku, kdy se společníci domluví na obsahu společenské smlouvy a stvrdí podpisem u notáře. Nicméně vzniká však až v okamžiku, kdy dojde k zápisu do obchodního rejstříku.

žebřík kariéry.jpg

Proč je tato právní forma výhodnější?

Pokud přemýšlíte nad otázkou, jak založit firmu s.r.o., věřte, že se jedná o správnou volbu. Dejte zkrátka zelenou této právní formě. Prostřednictvím s.r.o. vystupujete již jako právnická osoba, což má mnohdy i vyšší důvěru než v případě obchodování s fyzickou osobou. Kompletně vaše společnost působí více stabilněji.

Jistou výhodou je, pokud by se z jakéhokoliv důvodu podnikání nedařilo dle představ a dostali byste se do finančních potíží. V takovém případě coby společník ručíte jen omezeně, tj. jen do výše majetku společnosti a nikoli vlastního. Oproti tomu osoba samostatně výdělečně činná ručí veškerým svým majetkem.

Velmi příznivé podmínky v rámci daňového přiznání, neboť daňová povinnost se počítá ze skutečného zisku společnosti. Jestliže však nemáte žádnou odměnu, není potřeba platit odvody na zdravotní pojišťovnu a sociální zabezpečení.

Snadno a jednoduše

Možná se vše jeví velmi složitě. Ideální a efektivní volbou je obrátit se na profesionály, kteří vědí nejlépe, jak založit firmu s.r.o. a vy tak ušetříte čas i peníze. Předností je, že vše je reálné učinit online formou, případně prostřednictvím pouze jedné osobní návštěvy.