Úspěšný muž aneb jeho znaky, charakteristika i zvyky

Úspěšný muž aneb jeho znaky, charakteristika i zvyky

Schválně, kdo se kdy zamyslel vůbec nad otázkou, jak vypadá a dle čeho se zkrátka pozná úspěšný muž? Je to ten, co disponuje velmi bohatým bankovním kontem? Nebo je to naopak ten, kdo tráví čas na tenisovém kurtu a víkendy na golfu? Či se jedná o osobu velmi úspěšnou v podnikání? Nebo úspěch lze prokázat až na základě po sobě zanechaných přínosných činů?
 muž v dešti
Úspěšný muž a jak vypadá jeho život? Žije ze dne na den nebo z hodiny na hodinu? Nebo naopak má vše předem dobře naplánované a propracované do detailů? Prozradíme, že dle měřítka se jedná o muže, který zná hodnotu života a umí si vše náležitě užívat. Zároveň se také umí chovat ve společnosti a vystupovat v podobě gentlemana. Zkrátka je to alfa samec nebo také muž s velkým M.
 
Na skok aneb pohled do historie
 
Tak jako se mění doba, mění se názory, představy, atd. Je známo, že přeci jen v dřívější době to byli právě rytíři, kteří znali své galantní chování, měli jasno v tom, co se sluší a patří. Disponovali čestností, cílevědomostí, houževnatostí. V již takřka historické době téměř každý muž byl galantní. Nechybí tito muži v dnešní době? Jsou mezi námi? Mezi význačné osobnosti minulosti náleží bezpochyby Karel IV., Casanova, Oldřich Nový apod.
 černá obuv
Hodnoty opravdového muže?
 
Je to oddanost! Muž by měl být spolehlivý a stát si za svým slovem, tj. co slíbí, to dodržet. Oddanost tak velmi úzce souvisí se spolehlivostí. Zároveň by měl disponovat vyrovnaností a jistou životní stabilitou. Měl by si umět užívat života naplno, milovat svobodu a život brát jako výzvu ke zdolání i nečekaných překážek. Rozhodně by měl umět přiznat i své chyby. Rovněž se snažit z nich poučit a jít se zdviženou hlavou dál. Lež, přetvářka či arogance neoslní opravdu nikoho. Ba naopak.
 
Vyzařovat psychickou i fyzickou silou. Fyzická síla k mužům patří od pradávna. Psychická poskytne ženě komfort v rámci cítění se v bezpečí. Stejně tak zná své hodnoty i životní cíle. Měl by mít jasno, co v životě by chtěl dokázat, proč žije na této planetě, co ho naplňuje a činí šťastným a prospěšným.
pár v uniformě
 
Zvyky aneb atributy úspěšného muže
 
Opravdový muž má snadší cestu být zároveň úspěšným, neboť disponuje již výše uvedenými vlastnostmi, mezi které patří právě houževnatost, pracovitost apod. Prioritou číslo jedna je um v rámci organizace času. Nezáleží na profesi, jestliže muž je podnikatel či vrcholový sportovec nebo zpěvák. Reálného úspěchu nikdy nedosáhne, pokud nevyužije každý den na maximum, efektivita v organizaci je importantní.
 
Možná se zdá podivuhodné, ale je to tak, důležitá je zdvořilost u muže i v rámci úspěšnosti. Myslíte si, že s bezohledností či hrubostí se lépe propracuje k úspěšnosti? Být zdvořilým k okolí je velmi podstatné. Tato vlastnost je klíčová při cestě za úspěchem.