Vodu v nádrži spolehlivě ochrání kvalitní krycí plachta

Vodu v nádrži spolehlivě ochrání kvalitní krycí plachta

Bez krycí plachty se neobejde žádný majitel bazénu. Je to naprosto nezbytná a základní pomůcka pro to, abyste uchovali vodu ve vašem bazénu bez znečištění.
Jakmile totiž ponecháte vodu v bazénu delší dobu nezakrytou, tak je naprosto jisté, že vám do ní brzy napadají větvičky, prach, hmyz, pyl a jiné znečištění z okolí. A to se samozřejmě snadno stane i v případě, kdy plachtu používáte na zakrývání vody pouze přes noc. Ideální proto je, zakrývat vodu v bazénu vždy, když se v ní zrovna nekoupete.

plachta

Ovšem aby všechno fungovalo tak, jak má, tak je nezbytné, abyste si pořídili opravdu kvalitní a spolehlivou krycí plachtu na bazén. Rozhodně se v tomto případě nemůžete spokojit jen tak s nějakou obyčejnou krycí plachtou, která nebude splňovat podmínky pro to, aby vodu ve vaší nádrži spolehlivě ochránila před znečištěním.

Při výběru plachty se proto musíte zaměřit na dvě zásadní věci: na kvalitu materiálu, a na správný rozměr plachty.
Pokud jde o kvalitu materiálu, tak materiál, ze kterého bude plachta vyrobena, musí v každém případě dobře odolávat UV záření, venkovním povětrnostním podmínkám, a také chemikáliím rozpuštěným v bazénové vodě. Nákup plachty by tak rozhodně neměl být pouze nákupem na jednu sezónu – i z tohoto důvodu se vyplatí si za dobré zboží připlatit nějakou tu korunu navíc.

solární plachta

Správný rozměr plachty je naprosto zásadní. Jedině plachtu o tom správném rozměru budete moci opravdu pevně přichytit k nádrži tak, aby zde nic nechybělo, ale ani nepřečnívalo, což znamená, že se nikde neobjeví nezakryté místo, kudy by do vody mohlo proudit znečištění, a případně by zde mohlo do vody spadnout dítě či zvíře.

A zvažte i to, zda se vám nevyplatí nákup speciální solární plachty, která vodu nejen chrání před znečištěním, ale ještě navíc ji efektivně ohřívá od slunce. Můžete tak mít v bazénu nejen čistou, ale i příjemně teplou vodu téměř zadarmo.