Aby byl odpočinek kvalitní – Podle čeho vybírat postel?

Aby byl odpočinek kvalitní – Podle čeho vybírat postel?

Trávíte tam třetinu života. Spíte, čtete a oddáváte se jiným příjemným aktivitám ;). Jak se cítit dobře v posteli?
Především vybrat správnou velikost. Nechcete, aby vám zabrala celý pokoj a čouhala na chodbu, na druhou stranu vám nesmí hlava narážet do zdi a táhnout na nohy. Připočtěte zhruba dvacet centimetrů k vaší výšce a dle toho vybírejte.
 odpočinek na posteli
Konstrukce
 
Zásadním bodem je čelo postele. Čelo chrání od nepříjemného průvanu, opticky postel lemuje a umisťuje do prostoru. V úvahu bereme, jak pokoj vypadá, kde bude postel stát, barvu nebo vzor dřeva (aby se hodil například ke skříním). Konstrukce postele. Když vybíráte postel, nezapomeňte se podívat, jak je celá konstrukce řešená. Robustní a kvalitní spoje zajistí stabilitu a klid od nepříjemného vrzání. K dalšímu bodu, válenda nebo rošt, na který se položí matrace. Válendy bývají tvrdší, ale nemusíte se už obtěžovat výběrem matrace.
 
Rozměry
 
Ortopedi doporučují ideální výšku bočnic postele 50 cm. Společně s matrací se dostáváme na 50-65 cm, které by měly být pohodlné pro vstávání i uléhání. Minimální výška se pak pohybuje kolem 30 cm, kvůli víření prachu a chladu od země.
 
 žáby v ložnici
 
Matrace
 
Matrace! Jsou různé. Cenu tu samozřejmě odpovídá kvalitě, můžeme doporučit paměťovou pěnu, která se přesně přizpůsobí vaší páteři a zaplujete do ní jako do obláčku.
Paměťovou pěnu lze položit na matraci (tady logicky postačí nějaká tvrdší) nebo se vyrábějí matrace, kde je přímo zabudovaná.
 
Doplňky
Lze si pořídit i anatomický polštář právě z paměťové pěny, aby ani vaše krční páteř nezůstala nepodepřena. Mimo jiné existují polštáře naplněné vodou, zajímavá alternativa. Jsou poněkud těžké a voda se musí vyměňovat, nicméně mohou vám vyhovovat a ukončit ranní problémy s bolavým krkem.
 
Nakonec zkontrolujte, kde byla postel vyrobena, postel z dovozu je samozřejmě v pořádku koupit, ale znáte to o těch zlatých českých ručičkách.
Ať si vyberete jakkoli, přejeme vám šťastnou ruku… a dobrou noc!