Čistý bazén by měl být základ

Čistý bazén by měl být základ

Starosti o bazén jsou v létě v podstatě zcela standardní a nevztahují se pouze na úklid hladiny od listí. Zahrnují v sobě i chemické čištění vody.

Čistý bazén by měl být základ

Koupit si dnes na zahradu bazén už dávno není taková událost, jako tomu bývalo v dobách dřívějších. Tehdy ale bazény stály hromadu peněz, a ne každý si tak mohl svou vlastní koupací plochu dovolit. S příchodem nadzemních modelů se ale situace na trhu s touto komoditou razantně změnila a dnes si může nějaký druh venkovního koupání pořídit prakticky každý, kdo má vlastní zahradu. Dokonce díky nadzemním modelům spadly ceny i klasických zapuštěných bazénů.

Opalování u bazénu

Samotný bazén je samozřejmě vhodným doplňkem každé zahrady či dvorku. Už jen samotný fakt, že si může jít člověk zaplavat kdykoliv se mu to bude hodit a nemusí se tlačit někde ve frontě na plovárně za to stojí. Nicméně s bazénem nejsou pouze radosti, ale také kopa starostí. Jednou z těch nejběžnějších a také nikdy nekončících je starost o kvalitu vody. Ta by měla být na co nejlepší úrovni. Toho se dá docílit vhodně zvolenými přípravky.

Asi nejběžněji se v českých zemích používá chlorová chemie https://www.chlorito.cz/chlorova-chemie/1. Její výhoda však tkví nejen v příznivé ceně, ale rovněž i v účincích, které má. Ty jsou opravdu vysoké. I menší dávky stačí na to, aby voda byla perfektně vyčištěna. V tomto směru se ale nevyplácí příliš experimentovat a je dobré se řídit přiloženým návodem. Ovšem i chlórové přípravky mají své mínuse. Tím nejcitelnějším je určitě dráždivost, a to hlavně i jedinců, kteří mají trochu citlivější pokožku. Lidem, co trpí třeba atopickým ekzémem se vůbec nedoporučuje koupat se v silně chlorované vodě. Naštěstí zde existují i jiné možnosti.

Žena v bazénu

Vhodné alternativy

Jako tou nejlepší, a hlavně cenově i účinkem podobný přípravek se bere dezinfekce na bázi kyslíku. Funguje podobně, i když je přeci jen o něco dražší. Na druhou stranu nepůsobí dráždivě, a o to tady jde především. Velmi se, co se dezinfekce týče, osvědčila i mořská sůl, ovšem ta je cenově pro mnoho lidí hodně za hranou. Je totiž potřeba k ní pořídit i speciální solonizační jednotku, která není zrovna zadarmo.