Obývací pokoj, který si zamilujete

Obývací pokoj, který si zamilujete

Obývací pokoj je více než kterákoliv jiná místnost reprezentativním prostorem, který slouží k setkávání a trávení volného času s rodinou. Také je to místo, kam usazujeme návštěvy a chceme, aby se v takovém prostoru cítily pohodlně. Je to také prostor, který je centrem všeho dění v každé domácnosti, nejen že by měl splňovat svou funkci, ale zároveň poskytovat pohodlí. Správné barevné ladění, dokonalá sedací souprava ještě nejsou znakem úspěchu. Je zapotřebí mnohem víc, aby obývací pokoj působil sjednoceným dojmem, vypadal moderně a elegantně.

obývací poko

Barvy hrají v obývacím pokoji prim

Ještě do nedávna byla většina obývacích pokojů zdobena křiklavými barvami, které měly za úkol jen jedno – upoutat pozornost. Účel byl splněn bezpochyby, záleží ovšem jestli v dobrém slova smyslu. Mnohem přijatelnější jsou pro obývací pokoj světlé a vzdušné barvy, které prostor dopomohou otevřít a prosvětlit. Sáhněte po bílé, odstínech béžové nebo šedivé, nejsou tak křiklavé a stěnám budou lichotit daleko více než zelená nebo modrá barva. Oblíbenou výraznější barvou pak volte raději ve formě doplňků a dekorací, které skvěle podtrhnout neutrální barvu hlavních prvků. Světlé a nevýrazné barvy je možné doplnit i přírodními a nenápadnými materiály, jako je dřevo, ratan nebo kov. Nerezové prvky jsou dnes hodně oblíbené, tak proč je neuplatnit třeba na zábradlí. Nerezové zábradlí nevypadá lacině, je bezúdržbové a vydrží léta.

malý prostor

Sedací souprava? Ale kam s ní?

Materiál, barevné ladění, vzhled nebo provedení jsou u sedací soupravy důležité, to není potřeba nějako zdlouhavě připomínat. To ale není všechno§ Vyjma toho je důležité, i jak bude samotná sedací souprava do interiéru zapadat nebo jakým způsobem bude situována v samotné místnosti. Vždy by měla tvořit nosný prvek, který se odráží i v dalším vybavení obývacího pokoje.