Generální úklid chaty s pronajatou dodávkou

Generální úklid chaty s pronajatou dodávkou


Zdědili jste po rodičích nebo vašich prarodičích rekreační nemovitost, která je plná vnitřního vybavení, a chcete se tu pustit do generálního úklidu, případně do stavebních prací v rámci rekonstrukce? A budete organizovat vyklízení objektu na vlastní pěst, protože jste fyzicky zdatní a není to pro vás žádný problém?

vyklízení domu

Jediným problémem se nakonec může stát to, že nevíte, kam všechny věci odvést, a hlavně čím. Nemáte-li k dispozici vůz s tažným zařízením, na které lze připojit přívěsný vozík, stěží si poradíte s odvozem staré chladničky s mrazákem nebo velké nerozebíratelné šatní skříně a postele.

nepořádek v domě

V první řadě si zjistěte, kde ve vašem okolí se vyskytují tzv. sběrné dvory. Jsou to místa, kam lze po dohodě odvézt takřka cokoli, počínaje pračkou a konče sedací soupravou. Problematické může být odkládání nebezpečných předmětů, jako jsou zářivky, autobaterie, kanystry s kyselinami atp., s tím by vám ale mohli poradit právě na sběrném dvoře. Jakmile objevíte sběrný dvůr a osobně se domluvíte na termínu odvozu velkoobjemového odpadu (v rámci otevírací doby sběrného dvora), navštivte půjčovnu dodávek v Praze 5, a pronajměte si na daný termín potřebné vozidlo. Může být i s tažným zařízením a přívěsem.

Pak už zbývá jen mít při ruce spolehlivého kamaráda, co vám s vynášením věcí pomůže, a můžete se těšit, že ušetříte i několik tisíc korun za vyklízecí firmu. Za uspořené peníze si s kamarádem můžete koupit třeba nové boty, kalhoty či bundu, po nichž již delší čas toužíte, a chystáte se je užít třeba na horské túře na Malé Fatře či ve Vysokých Tatrách. A finanční úspora za vyklízení profesionální firmou vás může hřát o to více, když si uvědomíte, že tělesnou námahou při vynášení předmětů ještě posílíte fyzickou kondici a imunitní systém, pouze nezapomínejte doplňovat do organismu hořčík, který se při fyzické námaze výrazně spotřebovává.