Mobilní domy RELAX jsou mimo jiné prostředkem ke změně životního stylu

Mobilní domy RELAX jsou mimo jiné prostředkem ke změně životního stylu

O mobilní domy RELAX https://www.top-mobilnidomy.cz/mobilheimy/relax-a-nr-7-2124/ je rostoucí zájem a jedním z důvodů je vlastní objekt umístěný daleko od civilizace, stranou od městského ruchu. Poklidný život dnes láká mnohé z nás a dáváme mu přednost před konzumní společností. Vyhnout se stresu také znamená upevnit své vlastní zdraví.

mobilní domek

Pobyt v přírodě

Současné možnosti cestování nabízí větší kontakt s přírodou a stále více lidí přichází na to, že je pro ně větším přínosem pobyt na horách, v lese, u vody či na louce, nežli trmácení se v centrech měst s vidinou zhlédnutí památkových objektů a prodírání se mezi davy turistů. Ještě větší odstup od současné civilizace pocítíte tehdy, jestliže opustíte město a rozhodnete se žít na venkově.

Někteří nadšenci se rozhodli řešit vlastní bydlení co nejjednodušší cestou, staví si objekty z hlíny, z tranzitních kontejnerů, dokonce i obydlí z jurty zateplené slámou a samozřejmě také ze dřeva. Dřevo je poměrně levný materiál a dnes se využívá jako základ pro výstavbu mobilních dřevostaveb. Je o ně poměrně velký zájem, neboť již představují variantu bydlení v přírodě, ve vlastním objektu, s dostatečným komfortem, jež lze vytěžit z výdobytků současné západní civilizace.

rozkvetlé chryzantémy

Vlastní pozemek

Největším úskalím není, možná pro někoho překvapivě, pořízení mobilního domu a jeho financování, ale nalezení vhodného pozemku. Každý z nás má jiné požadavky a preference, které souvisí s životním stylem, se zaměstnáním, s výběrem lokality, s kontaktem s přáteli či s typem krajiny, která je nám blízká. Ideální je mít k dispozici pozemek vlastní, dům na pronajatém území není zrovna šťastné řešení s výhledem do budoucna.

Mnoho lidí to také řeší tak, že mobilní dům nechávají umístit tam, kde původně stála starší, sezonní rekreační chata či zahradní altán v zahrádkářské kolonii. Další možností je využít levnějších nabídek pozemků, kde nejsou přivedeny inženýrské sítě, a řešit energetickou soběstačnost vlastní studnou a fotovoltaickými panely, případně v kombinaci se záložním dieselovým agregátem (elektrocentrálou). Takové stavby dnes existují a někteří lidé jsou dokonce schopni vypěstovat si i vlastní plodiny (ovoce, zeleninu, obiloviny a luštěniny) a pouze si příležitostně přivydělávat a žít spíše na okraji civilizace.