Podnikání v hlídání krok po kroku

Podnikání v hlídání krok po kroku

Základním předpokladem úspěchu je kromě nadšení, elánu a chuti vrhnout se do podnikání i znalost dětské duše. Pokud se chystáte v tomto oboru podnikat ať už samostatně nebo si zřídit přímo agenturu, nestačí jen mít ráda děti.  Každá správná „hlídačka“ by kromě zkušeností s dětmi, měla být pečlivá, trpělivá, odolná vůči psychické a fyzické námaze, znát psychomotoriku dětí podle jejich věku a umět v případě potřeby poskytnout i první pomoc.
chůva s dětmi.jpg
K povolání tohoto druhu je zapotřebí i vlastnictví řidičského průkazu a zkušenosti s řízením vozidla, výhodou je vzdělání v oboru pedagogiky či zdravotnictví.
Každý, kdo si najme chůvu, požaduje něco jiného. Agentury tak mohou vybírat mezi svými chůvami a vyhovět tak přání klienta, jejich pracovnice prochází školeními, aby byly připraveny na různé situace, které by mohly nastat, v případě dětí to jsou většinou události neočekávané a nepředvídatelné.
Jak založit agenturu
Pokud jste pevně rozhodnuta založit agenturu, čeká vás založení živnosti a zajištění potřebných povolení. Důležité je také založení webových stránek, kde budete nabízet své služby a prezentovat kvality svých chův. Většina agentur nabízí hlídání po celý den bez ohledu na to, jestli jde o den pracovní nebo víkend, nemusí se jednat jen o nárazové hlídání např. na společenských akcích, ale i hlídání v pravidelných dnech a časech. 
Máte už za sebou nezbytné formality potřebné k založení agentury, teď zbývá jen vybrat ty správné chůvy. Kromě předložení osobních dokladů a potvrzení o vzdělání je dobré vyžadovat i reference z předchozích míst nebo přímo od rodin. Také zdravotní stav by měl být v pořádku. Samozřejmostí je flexibilnost, především co se týká pracovní doby.
dítě a brambůrky.jpg
Hlídací centra
Ne úplně typické chůvy najdeme v tzv. hlídacích centrech. Ta jsou spíše zaměřena na programy vzdělávací a naučné pro děti starší tří let. Tady se zase může uplatnit ten, komu nestačí děti jen hlídat, ale i něco je naučit.