Půjčovna dodávek poslouží i v případě odvozu velkoobjemového odpadu

Půjčovna dodávek poslouží i v případě odvozu velkoobjemového odpadu

Sběrné dvory – spása pro generální úklid

Sběrný dvůr je místo, kam odložíte velkoobjemový odpad, který se nevejde do běžného kontejneru před domem, taková je teorie a samozřejmě, že jde o vynikající nápad, který také nebyl lidem k dispozici vždy. Umíte si představit dobu (např. socialismus), kdy jsme byli nuceni staré sedací soupravy a koberce buď pracně rozřezat a spálit na zahradním ohništi, anebo je odvézt neznámo kam, obvykle kamsi do krajiny na černou skládku?

jízda po silnici

Tato doba je již naštěstí pryč, i když se stále najdou individua, co černé skládky zakládají, ale přece jen rozumní lidé odváží takový materiál na určené místo. Chce to jen vědět kam, a vědět jak.

Vědět jak, znamená výhodu

Odvézt staré věci z bytu do sběrného dvora můžete třemi, vlastně čtyřmi způsoby. Ten první ale raději zavrhneme, tedy naložení na ruční dvoukolák tažený vlastní silou. Není to zrovna šikovné, ani bezpečné.

dálniční provoz

Druhý způsob je naložení na přívěsný vozík, pokud máme tažné zařízení, anebo do kufru auta v případě menších věcí. Výhodou je, že se dá přívěs vypůjčit, takže stačí jen mít vlastní kouli za autem a jste, jak se říká lidově, za vodou.

Třetí způsob je nejjednodušší, ale také nejdražší – svěříte vše do péče specialistů, kteří vám spolehlivě odstraní z obytného i nebytového prostoru doslova cokoli.

A konečně čtvrtý způsob, kdy potřebujete zlikvidovat opravdu velké a těžké kusy, např. nábytek, a jste si jisti, že disponujete potřebnou fyzičkou. Tím je pronájem vozidla o hmotnosti do 3,5 tuny z půjčovny dodávek Praha Pujcovna-praha9.cz. Vozidlo lze zapůjčit na celý den, případně na více dnů, a samozřejmě i pouze na omezený časový úsek několika hodin.

Jestliže potřebujete větší úložný prostor, je možné využít i vůz s tažným zařízením a přívěsným vozíkem s krycí plachtou, záleží na vaší úvaze, na jak dlouhou vzdálenost a kolikrát se s odpadem musíte otočit, aby se vám vyplatil buď samostatný vůz, anebo vůz s přívěsem.