Zamyslete se, jestli je to nutné

Zamyslete se, jestli je to nutné

Když se tak zamyslíte nad tím, jestli je vážně podstatné být na příjmu po celý boží den a v noci také, k jakému závěru dojdete?
Ne, není špatné využívat služeb online. Usnadňuje to spoustu práce, získáte spoustu času pro sebe, ulehčuje Vám to život. Potom ale vyvstává otázka, co uděláte se získaným časem?
káva a cukřenka
Uvědomujete si třeba, že Vaši rodiče ve Vašem věku na příjmu nebyli celé dlouhé hodiny? A věřte, nebo ne, přežili ve zdraví.
·         Je fajn, zajistit si jízdenky, nebo letenky online. Je to skvělá služba. Nemusíte nikam jezdit na nádraží, nebo na letiště.
·         Během jízdy městskou hromadnou dopravou si vyřídíte bankovní převod. Nemusíte běhat nikam do banky a dávat písemný příkaz osobně. Je to skvělé.
·         Objednat si pomocí online služby nějaký ten svetřík, nebo nákup potravin až do domu, je vážně výtečné!
Máte-li připojení prostřednictvím mobilních dat, nebo jste připojeni prostřednictvím Wi-Fi, není místa na světě, kde byste museli spoléhat jen sami na sebe. A jsme u toho.
·         Jste schopni naplánovat svůj den tak, abyste nepotřebovali být online?
·         Využíváte čas skutečně pro sebe, nebo jste zahleděni na displej svého chytrého telefonu, aniž byste vnímali ubíhající svět kolem Vás?
·         Nechybí Vám čas pro Vaše vlastní myšlenky?
Služby online jsou v pohodě. Ale viset očima na monitoru počítače a komunikovat ve virtuálním světě celé dlouhé hodiny? Není to divné? Nevnímat své okolí?
podnikatelka s mobilem
Samozřejmě, že být online v krizových situacích je úžasné, protože jde leckdy o život nejbližších, a to v době Vašich rodičů prostě nešlo.
Ale, lidi, nepřehánějte to! Začněte se radovat ze světa kolem Vás! Z toho reálného. Jen si všimněte, kolikrát vezmete svůj mobil do ruky během jedné hodiny. Nebo usednete k počítači a sledujete lajkování svých rádoby zajímavých příspěvků na sociálních sítích! A to všechno za přítomnosti kamarádů a přátel, se kterými jste se právě sešli.
Jakoby ve světě ubývalo logického myšlení, umění plánovat, mezilidské komunikace, nemyslíte?