Jednoručky vám dovolují praktikovat celou paletu cviků

Jednoručky vám dovolují praktikovat celou paletu cviků

A díky jednoručkám si dokážete vybudovat i pevné a hezké svalstvo. Mohlo by se zdát, že dosáhnout požadované úrovně svalů bez velké činky se jednoduše nedá. My vás z tohoto omylu velmi rychle vyvedeme a pomocí jednoruček se to určitě dá. V tréninku však třeba být vytrvalý a efekt se určitě dostaví. Pojďme se proto podívat na některé z cviků, které vám jednoručky dovolují. Prvním z takových cviků jsou tzv. Arnoldovo tlaky a ty se postarají o velmi dobrý vývoj ramen. Přínosem cviku je vybudování svalstva v oblasti ramen. Může, zato zejména zvětšení pohybového rozsahu a stimulace svalstva v intenzivnější míře než u standardních tlacích.

činky

Jednoručky by určitě neměly chybět ani v domácí posilovně, jsou Spratt a skvěle se s nimi cvičí

Jednoručky jsou v oblasti posilování absolutní klasikou a zda už chodíte do fitka nebo zvyknete dříve cvičit doma, pak je rozhodně nezapomeňte zakomponovat do vašeho cvičícího plánu. Skvělým doplňkem skladby cviků jsou i dřepy s využitím pouze jedné nohy. Klasickou formou cvičení jsou dřepy ve stoji na obou nohách a jednoručky držíme na bočních stranách těla. Maximalizace budování svalstva se však dá v praxi dosáhnout tak, že jednu nohu zvedneme a položíme si ji za sebe na lavičku nebo na židli. Takový cvik pomocí jednoruček dokáže být dokonce efektivnější než cvičení pomocí velké činky a svalstvo je takto procvičené na mnohem vyšší úrovni. Další cvičení pomocí jednoruček dokáže procvičit i svaly na zádech a mluvíme o přitahování činek v předklonu, které je taktéž velmi oblíbeným.

cvičení s činkou

Velká činka, kladka, nebo hrazda jsou mimo jiné určeny na posilování zad, ale jde to i pomocí takových činek. V rámci tohoto cviku je vhodné použít spíše těžší formáty činek a během cvičení bychom je rozhodně měli přitahovat ne k směrem k hrudníku, ale k bederní části. Při přitahování jednoručních činek v předklonu vám dáme ještě jeden tip na cvičení. Jím je právě to, že vhodnější je využít shazované série. Pro sportovce, kteří však nemají úchop na dostatečně silné úrovni bychom doporučovali spíše cvičení pomocí trhaček. Více se dozvíte na webové stránce https://inlive.cz/.