Klidně si půjčte – ale jen výhodně!

Klidně si půjčte – ale jen výhodně!

Na první pohled to vypadá, že získat půjčku je ta nejjednodušší věc na světě. Stačí se rozhlédnout okolo – nabízejí se lidem na každém rohu, narazíte na ně v televizi, i v jiných médiích. Dokonce se zdá, že je člověk musí odmítat. Ovšem když opravdu pocítíte potřebu půjčit s peníze a některou z těchto nabídek využijete, tak zjistíte, že je celá věc mnohem složitější. Ne, že by vám úvěr nikdo nechtěl dát, pro vaše potřeby jistě najdete pochopení, avšak horší je to s podmínkami, které musíte splnit, abyste půjčku mohli získat.

K naprostému základu, kterému se v žádném případě nevyhnete, patří dostatečná bonita. Bonita je ukazatel, který vyjadřuje schopnost žadatele požadovaný úvěr splácet. Její výpočet je složitý a zdaleka se netýká jen příjmů a výdajů žadatele, jak by se mohlo zdát. A jedná se o častý kámen úrazu a důvod, proč lidé půjčku nezískají.

americka mena

Další konkrétní podmínky záleží na konkrétním typu půjčky, ale je zde ještě jedna, která dělá lidem nemalé potíže – tou není nic jiného, než čistý registr. Stačí sebemenší zápis v registru, a i ten naprosto nepatrný a banální se dokáže zasadit o to, že na úvěr můžete zapomenout. V bance lidem se zápisem v registru nepůjčují, a dokud nezmizí, nemá žadatel na žádný úvěr nárok. Tak je tomu naštěstí jen v bance, a když se rozhodnete žádat v jiné společnosti, malý, ale i větší zápis je možné tolerovat. Stačí, když si vyřídíte nebankovní hypotéku bez registru, a je to.

euro-1562806_640

Jestliže váš zápis bude bezvýznamný, bude tento úvěr vypadat stejně, jako každý jiný. Pakliže bude významnější, ale bude jasné, že vaši schopnost splácet závazky nijak neohrožuje, získáte úvěr s vyšším úročením. Záleží tedy jen na vás, zda vám taková nabídka bude vyhovovat. V každém případě platí, že jakmile zápis zmizí, můžete úvěr refinancovat jinou, třeba více výhodnou nabídkou.