Přestěhujte kancelář raz, dva

Přestěhujte kancelář raz, dva

Stěhování mnoho z nás nevnímá příliš v pozitivní náladě, po většinou se jedná o období plné stresu, plánování a nervů. Stěhování kanceláře pak může být ještě o něco náročnější, takový přesun na novou adresu si už žádá intenzivní plánování a přípravu, aby vše proběhlo co možná v nejkratším časovém horizontu a mělo minimální dopad na fungování a provoz firmy.

žena s krabicí

Na co byste při takovém stěhování firmy na novou adresu neměli zapomenout a na co si dát pozor. Takto náročný úkol nechte vždy na profesionálech, třeba právě stěhování firem Praha může být trefou do černého.

  • Porovnání stávajících a nových prostor

Začněte inventářem a sepisováním jednotlivých kusů nábytku, technického zařízení, ostatních neméně důležitých předmětů a potom zvažujte možnosti v nových prostorech. Je potřeba se dostatečně ujistit, zda se zde vtěsná veškerý mobiliář ze stávající kanceláře. Rozhodující není jenom plocha, ale i dispozice místnosti.

  • Plán pro zaměstnance

vybalování nábytku

Při stěhování firmy je co možná nejdůležitější nenarušit její běžný chod. Není od věci tedy pro své zaměstnance vytvořit plán stěhování. Sestavení komplexního itineráře pro každého zaměstnance je tedy nesmírně důležité. Už víte, které dokumenty můžete sbalit hned a které naopak pro fungování firmy potřebujete do poslední chvíle? Každý zaměstnanec by měl mít přehled o svých povinnostech, není nic horšího, než zjištění, že se během stěhování ztratily důležité interní materiály, doklady nebo smlouvy.

  • Povědomí o novém sídle firmy

Už v průběhu samotného stěhování kanceláře na nové působiště, nezapomeňte obeznámit klienty, obchodní partnery nebo nejrůznější organizace o změně adresy působení. Hlavně důležité organizace jako je finanční úřad nebo správa sociálního zabezpečení by o této změně měly vědět co nejdříve. Ze začátku může být vše velmi chaotické, není proto od věci domluvit se s novým nájemcem vaší bývalé kanceláře o eventuální přeposílání došlé pošty na novou adresu.