Ochrana pro váš bazén

Ochrana pro váš bazén

Zahradní bazény si pořizuje čím dál tím více lidí. Důvod je prostý – cena. Dnes se totiž malá domácí koupaliště dají koupit za skutečně příjemné ceny. Samozřejmě, že velké vodní plochy jsou pořád poměrně drahé a může si je dovolit jen málokdo, pokud si je tedy nepostaví svépomoci, ale menší druhy nadzemních bazénku skutečně stojí jen pár tisícovek, takže není důvod, proč si vodní radovánky nedopřát i u sebe doma. Bazény však je potřeba čistit, a to nejen chemickou cestou, pomocí chlóru, ale také o rozličných větších nečistot.
Rodinka v bazénu

Je efektivní

Každý majitel bazénu by měl mít vždy po ruce síťku, se kterou bude ony nečistoty sbírat. Často se jedná o velice otravnou práci, která může trvat i relativně dlouho., zvláště pak, pokud máte bazén větších rozměrů. Můžete na to jít ale od lesa. Stačí, když si pořídíte ochrannou bazénovou plachtu, která vaši hladinu dokáže před napadaným listím a dalším nepořádkem ochránit. Je jasné, že není stoprocentní, jelikož ji nemůžete mít v koupací sezóně nasazenou neustále, ale když i ji budete mít nataženou třeba jen od večera do rána, velmi vám to pomůže. Použití navíc není složité, i když u větších vodních ploch je dobré mít po ruce parťáka.
Meditace v bazénu
Zahřívá
Klasická bazénová plachta je rozhodně užitečným doplňkem, jehož koupě se vám rozhodně vyplatí. Daleko lepší je ale její solární alternativa, která je v mnoha ohledech ještě výrazně lepší. Dokáže poskytnout hladině ochranu stejně jako klasický model, ale zároveň dokáže vodu alespoň částečně ohřát. Do jisté míry tak zvládne nahradit i drahá ohřívadla, která navíc ještě poměrně dost žerou elektrický proud, což problém solární plachty rozhodně není. Tu pohání jen jediná energie, a sice ta sluneční. Je ale pravda, že jakmile je pod mrakem, její efektivita hodně klesá, často skoro až na nulu. Dá se tak dobře používat jen ve dnech, kdy slunce svítí.