Péče o zahradu

Péče o zahradu

Moderní technologie jsou nenahraditelné. Sečení zahrady kosou je v dnešní době už tak trochu mimo, v podstatě se jedná o způsob, který úplně mizí. Proč? Protože kosy nahradily moderní technologie, které jsou přesnější, rychlejší a navíc trávu upraví lépe. Ano řeč je o sekačkách, elektrických, benzinových či bateriových. Je jedno, jakou z nich zvolíte, důležité je, že zvolíte správnou variantu, která vám ulehčí čas. Pokud máte velký pozemek se spoustou trávy, jsou vhodné i drobné zahradní traktůrky, které posečou i velkou plochu jako nic. Pokud nemáte čas na sekání trávy ani tak,,pak je nejlepší si na to najít pracovní sílu. Cena za sekání trávy se může pohybovat od sta korun za hodinu, právě podle techniky, která se používá a podle toho, jak je sečení náročné.

modrá sekačka

Péče o okrasné květiny je také náročná, pokud chcete mít krásnou květinovou zahradu, pak to spolkne spoustu času a pokud si nechcete platit vyloženě zahradníka, pak počítejte že zahrada spolkne poměrně hodně času. Méně náročné jsou bylinky, které většinou nepotřebují žádnou velkou péči, křoviny a ovocné stromy, které navíc nesou ovoce, které nakonec zužitkujeme. Ovocné stromy navíc vydrží dlouho a poskytnou vaší zahradě stín, který v parném létě oceníte.

manuální sekačka

Pokud chcete žít v souladu s přírodou a chránit životní prostředí, pak nejlépe sečte trávu co nejméně a nechte na zahradě kvést kytky, které se běžně vyskytují všude v přírodě. Čím delší tráva, tím lépe se totiž v přírodě zadržuje voda a půda zůstává vlhká, poskytuje navíc mnohem více prostoru pro hmyz a včely. Vyvarujte se častému zalévání trávy, především v období sucha, kdy je potřeba šetřit každou kapku vody a zelený anglický trávník je opravdu to poslední, na co bychom s ní měli plýtvat. Ať se rozhodnete pro jakoukoli možnost péče o zahradu, udělejte to tak, aby vám to vyhovovalo co nejvíce a cítili jste se na ní prostě dobře.