Způsob, jak udržet potom v kondici

Způsob, jak udržet potom v kondici

Nechcete-li, aby vaši potomci pomalu, ale jistě tloustli, měli byste jim dávat méně sladkostí. Rovněž byste je ale měli nalákat na nějaký sport.

Způsob, jak udržet potom v kondici

Už jste asi četli o tom, že v České republice rok, co rok přibývá obézních dětí. Důvodů je hned několika. Hlavní příčinou je samozřejmě špatná strava, která by se rozhodně neměla skládat z tučných a sladkých potravin, ale hlavně z ovoce a zeleniny. A to se vždycky neděje. Samotná strava však není jedinou příčinou. Na vině je i sedavý způsob života. Zatímco před dvaceti lety mládež lítala po venku, hrála hokej, fotbal a sportovala obecně o dost více, dnešní mladá generace sedí celé dny zavřená doma u televizních přijímačů nebo počítačů a nemá žádný důvod chodit ven. A to není dobře.

Hřiště s trampolínami

Pokud nechcete, aby váš potomek byl širší než vyšší a tím pádem si říkal o celou řadu civilizačních chorob nejen v mládí, ale rovněž i v dospělosti, měli byste mu najít nějakou pohybovou aktivitu, která ho bude bavit a které se bude chtít sám věnovat. Mezi takovými aktivitami může být třeba cvičení na dětské trampolíně.

Nečekejte od toho hned ze začátku žádné zázraky. Trampolína totiž nesvítí a nedá se připojit k internetu, takže to asi bude chtít chvíli trpělivost z vaší strany. Jakmile ale vaše dítko zjistí, že skákání je zábava, samo se pak bude dožadovat dalších cvičení. A těch je habaděj. Všechny finty a finesy koneckonců můžete najít na internetu. Ze začátku je ale dobré zvládnout základy a až pak se zaměřovat na cviky pro pokročilé. Sice to tak nemusí vypadat, ale tento druh pohybu je pro tělo ideální. Nejen, že se tím váš potom zbaví přebytečného špeku, ale zároveň bude posilovat i svou postavu, což je plus pro držení celého kosterního aparátu.

Vhodná trampolína

Bylo by dobré v tomto případě nešetřit a nekupovat nějaký levný model, kterému mohou chybět základní ochranné prvky typu ochranná síť. Skákání na trampolíně sice není kdovíjak nebezpečné, ale člověk nikdy neví. Dražší verze jsou daleko lépe vybaveny pro předcházení případných nehod.