Letíme do Lisabonu a levně!

Letíme do Lisabonu a levně!

Doprava do Lisabonu nikdy nebyla snadnější. S levnými letenkami si můžete této krásné země a šumění oceánu užít i vy. Co je zapotřebí udělat? Stačí si najít čas a zakoupit levné letenky lisabon.

Cesta do Lisabonu

Do Lisabonu létají z Prahy přímé lety, a tak se nikde nebudete zdržovat přestupováním. Z lisabonského letiště se pak do metropole dostanete autobusem, vypůjčeným autem, metrem nebo taxíkem.

lisabon7

Noční párty

Pro milovníky nočního života ve velkoměstě je v Lisabonu zajímavé místo. Je to čtvrť Bairro Alto.

Ta s příchodem soumraku ožívá množstvím podniků, které otevřou na večer dveře do ulic, vyndají stolky a židle a párty začíná. Většinou trvá až do svítání. Pokud chcete zkusit něco místního, je to likér Ginja, který se dělá ze sladkých třešní a někdy jsou třešně i v likéru.

Koupání

Na pláži si výborně odpočinete. Můžete si vybrat, zda vám vyhovuje spíše odpočinek na rodinných plážích, nebo upřednostňujete společnost surfařů a jachtařů. Nádherná písečná pláž obklopuje námořní pevnost Forte de Sao Juliao da Barra. Můžete si zde vypůjčit i sportovní vybavení pro vodní aktivity.

lisabon 6

Městská doprava

Po Lisabonu je to městskou dopravou rychlé. Nejlepší způsob, jak ekonomicky cestovat, je pořídit si celodenní jízdenku, která platí pro autobus, tramvaj a metro

Taxi a praktické rady

Pokud nemusíte, taxíkům se vyhněte. Někteří se asi byli vyučit v Praze a chytili ty nepěkné taxíkářské praktiky. Pokud už taxíkem musíte jet, trvejte na zapnutí taxametru. Ani Lisabonu se nevyhýbá drobná pouliční kriminalita. Je třeba si hlídat batohy na zádech, nenosit velké obnosy peněz, neukazovat mobilní telefony, zapínat si kabelku, doklady nechat v hotelovém trezoru a nosit jen kopii atd. Zvláště v turisticky vyhlášených lokalitách je třeba být ve střehu. Pokud nechcete moc utrácet za jídlo, restaurace mimo centrum města jsou mnohem levnější a najíst se můžete i v supermarketech.