Princip hry:
Z týmových her se řadí mezi nejstarší a mezi mistry této hry patří Argentina. Stojí proti sobě dva čtyřčlenné týmy, kde každý z účastníků sedí na koni a má v ruce dřevěnou pálku. Tou se snaží dostat míč do soupeřovi branky. Vyhrávají ti, co mají větší skóre. Tato hra se hraje na čaky (chukkas), neboli časové úseky. Úseků je většinou šest a trvají sedm minut. Jedná se o atraktivní hru, jak pro diváky, tak pro hráče samotné. V halách se hraje varianta nazývaná aréna pólo, která má ale jen tři hráče v každém týmu a hraje se na čtyři sedmi a půl minutové čaky. Tato varianta je však pomalejší než je u venkovní varianty a míček je kožený a dutý.
Vhodný kandidát:
Má perfektní fyzickou kondici a neobejde se bez skvělé koordinace pohybů. K tomu je neodmyslitelně spjato jezdecké umění. Pólo je totiž tvrdá hra a bez těchto vlastnosti to prostě nejde.
Vybavení hráče:
1) RUKAVICE – stačí jedna na držení pálky
2) SEDLO NA PÓLO – jedná se o anglické sedlo, nevyužívají se zvláštní vycpávky
3) HELMA – nutnost k ochraně hlavy, například před úderem míčku
4) JEZDECKÉ BOTY – jsou vysoké, kožené a chrání holeně, dosahují pod kolena, chrání před nárazy
5) DŘEVĚNÁ PÁLKA – je složena ze tří částí a to gumový úchyt, násada a hlava pálky
6) PÓLO-KOŠILE S LÍMEČKEM – má barvy a potisk týmu, nošena často i mimo hru
7) SPECIÁLNÍ MÍČEK – vyroben z vrbového kořene nebo tvrdého plastu
8) CHRÁNIČE KOLENOU – neboli nákoleníky, ochrana před údery míčkem a kopy
Hřiště:
Je to vždy travnatá a rovná plocha. Šířka je 160 yardů (146,3 m) a délka je 300 yardů (274,32 m). Tato velikost odpovídá devíti fotbalovým hřištím. Bíle čáry nebo nízké mantinely ohraničují celé hřiště a na obou koncích ve středu hřiště jsou umístěny dva sloupky ze dřeva, které jsou ve vzdálenosti 8 yardů (7,32 m) od sebe. Tyto sloupky nemají příčné břevno.